nabytek na miru

Nábytek na míru

I kvalitní, ručně vyráběný nábytek z masivního dřeva se dá přizpůsobit na míru Vašim potřebám.Fantazii se meze nekladou. Můžete si přizpůsobit rozměry, materiál či barvu. Získáte tak unikátní, luxusní nábytek z exotických dřevin, který jinde nenajdete.

nabytek z masivu

Nábytek z masivu

Nábytek z masivu v sobě jednoduše snoubí tradici, bytelnost a luxus. Styl nábytku z masivu je založen na celistvosti a plných tvarech. Jednotlivé konstrukční prvky naši mistři ručně tesají, hoblují a brousí z jednoho kusu dřeva.Tento stoletími prověřený způsob výroby zaručuje našemu nábytku z masivu výjimečnou bytelnost a stabilitu.Precizní ruční výroba zkušenými mistry, kvalitní a velmi tvrdé palisandrové dřevo a historií prověřené postupy dělají z našeho nábytku z masivu luxusní zboží.

Precizní ruční výroba

Precizní ruční výroba

Nábytek z masivu je možné vyrábět více způsoby. Mezi nejrozšířenější procesy výroby masivního nábytku patří sériová (strojová) výroba a řemeslná (ruční) výroba. Masivní nábytek vyráběný strojově se vyznačuje nízkou cenou, shodným vzhledem mnoha kusů a zpravidla nižší kvalitou použitého dřeva. Oproti tomu ručně vyráběný nábytek z masivu je exkluzivní zboží, které často vyrábíme na míru dle požadavků našich zákazníků. Každý kus je ručně vyroben našim mistrem jako originál a na jeho výrobu je použité to nejkvalitnější dřevo.

Indický palisandr

Palisandr je druh tvrdého tmavého dřeva, červeno-hnědé barvy.K výrobě našeho nábytku z masivu používáme výhradně nejkvalitnější dřevo indické odrůdy Dalbergia sissoo, kteří vybírají a opracovávají naši mistři přímo v Indii. Tato odrůda se vyznačuje výjimečnou tvrdostí (díky hustotě dřeva 830 kg/m3) a díky pomalému vysychání i vynikající tvarovou stálostí. Palisandrové dřevo je navíc odolné proti termitům. Nábytek z masivního palisandru si u nás můžete vybrat z 3 odstínů a 2 typů povrchových úprav.

material natural

NATURAL

material medium

Medium

material dark

Dark

Indické mango

Mangovníky se v jihovýchodní Asii pěstují již více jak 4.000 let. Kromě sladkých a chutných plodů jsou tyto stromy známé také svým poddajným dřevem, které se velice dobře řezbářsky zpracovává. Dřevo mangovníku patří k s hustotou 680 kg/m3 k těm tvrdším, což z něj dělá velmi dobrý materiál pro výrobu nábytku z masivu. Masivní nábytek z mangovníku osloví především příznivce světlejších přírodních tónů a sladších vůní. Nábytek z masivního mangovníku si u nás můžete vybrat z 3 odstínů a 2 typů povrchových úprav.

material white

White sblsd

BLACK SBLSD DARK

DARK SBLSD

material honey

HONEY SBLSD/CLASSIC

Indický akát

Akátové dřevo je velice kvalitní, tvrdé, robustní, ale přitom také pružné. Vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, stárnutí a biologické degradaci, což z něj tvoří ideální materiál pro výrobu kvalitních nábytkových kousků. Vyniká také svými estetickými vlastnostmi mezi které patří zejména výrazná kresba dřeva a probarvení v příjemných přirozených odstínech. 

 

 

Povrchové úpravy

Veškerý náš masivní nábytek nabízíme v 2 povrchových úpravách. Lesklá povrchová úprava, které dosahujeme zjemněním struktury dřeva a jeho následným opakovaným lakováním, je vhodná do modernějších a minimalistických interiérů. Matná, rustikální úprava, která dává více vyniknout struktuře dřeva je zas ideální pro interiéry, které vybavujete ve stylu pravého kolonialismu.

material calssic

Classic

material rustical

Rustical

material piskovani

sblsd (finish pískováním)